Site icon News7

Fontos változás jön a nyugdíjasoknak – Így változnak a kifizetések, utalások!

Fontos változás jön a nyugdíjasoknak – Így változnak a kifizetések, utalások!

Fontos változás jön a nyugdíjasoknak – Így változnak a kifizetések, utalások! A tervezet szerint a nyugdíjpénztáraknak 60 napon belül kell kifizetniük a benyújtott számlákat, és egy pénztártag legfeljebb 3 alkalommal kérhet ilyen típusú kifizetést a rendelkezésre álló egy év alatt.

Kapcsolódó cikkünk >>

A törvénytervezet új lehetőséget biztosít a lakásvásárlók és felújítók számára, ugyanakkor az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítás eredeti célját – az időskori öngondoskodást – is szem előtt tartja.

Nemrégiben nyilvánosságra került egy törvénytervezet, amely jelentős változásokat hozhat a nyugdíj-megtakarítások felhasználásában. A tervezet lehetővé tenné, hogy az önkéntes nyugdíjpénztárakban összegyűjtött megtakarításokat bizonyos lakáscélokra adómentesen fel lehessen használni egy meghatározott időszakban – írja a Bankmonitor.



A törvénytervezet lényege

A jogszabálytervezet alapján 2025. január 1. és december 31. között, vagyis egy teljes évig, lehetőség nyílna arra, hogy a nyugdíjpénztári megtakarításokat adómentesen felhasználhassák a pénztártagok lakáscélú kiadásokra. Az új szabályozás lehetőséget biztosítana többféle lakáscél megvalósítására:

  1. Lakáscélú hitel önrészének megfizetése: A törvény lehetőséget biztosítana arra, hogy a hitelintézetek által nyújtott lakáscélú hitelekhez szükséges önerőt ebből a megtakarításból fedezzék, vagy a hitelt törlesszék vele.
  2. Lakásfelújítás és korszerűsítés: A nyugdíjpénztári megtakarításokat olyan felújítási és korszerűsítési munkálatokra lehetne fordítani, mint például a fűtési rendszer korszerűsítése, az épület szigetelése, nyílászáró-csere, tetőfelújítás, napelemes rendszerek telepítése, belső burkolatok cseréje, konyhai felújítás, valamint akadálymentesítési munkák.

A kifizetés menete

A hiteltörlesztés két módon történhet:

    1. Önerős törlesztés: A pénztártag először saját forrásból törleszti a hitelt, majd bemutatja az erről szóló igazolást a nyugdíjpénztárnak, amely azt követően kifizeti a szükséges összeget.
    2. Nyugdíjpénztár közvetlen fizetése: A másik lehetőség szerint a nyugdíjpénztár közvetlenül a banknak utalja a megadott összeget.

Milyen munkálatokra használható a megtakarítás?

A tervezet részletesen meghatározza, milyen típusú munkálatokra használható fel a megtakarítás, ezek a következők:

Exit mobile version