Hatalmas pénzeső érkezik napokon belül, sokan kapnak pénz még a családi pótlék előtt pár nappal!

Hatalmas pénzeső érkezik napokon belül, sokan kapnak pénz még a családi pótlék előtt pár nappal!

Hatalmas pénzeső érkezik napokon belül, sokan kapnak pénz még a családi pótlék előtt pár nappal! Nagy Márton pénzeső címmel osztotta meg legújabb bejegyzését, amely szerint 800 ezer családnak 1 700 milliárd forint kamatot fizet ki a kormány az állampapírok után. A nemzetgazdasági miniszter szerint Magyarországon erős a középosztály, emellett azon dolgoznak, hogy még tovább erősödjön.

Legfrissebb hírek

„Kamateső egyenlő pénzeső!” címen osztotta meg szombati Facebook-bejegyzését a nemzetgazdasági miniszter.

Nagy Márton különlegesnek nevezte az idei évet, mivel „több mint 800 ezer családnak 1 700 milliárd forint kamatot fizet ki a kormány. Ebből 1 300 milliárd forint kapcsolódik a Prémium Magyar Állampapírhoz”.

A kifizetések január 20-án kezdődtek a lakossági számlákra, ám korábbi felhívásához hasonlóan „körültekintő” döntésre kérte a magyarokat a befektetéseikkel kapcsolatban.

Mint írta, „az összeget a családok fogyasztásra, utazásra vagy otthonfelújításra fordíthatják, vagy éppen ingatlanba, vagy kedvező kamatozású lakossági állampapírral újra befektethetik, amely biztonságos és értékálló megtakarítást jelenthet számukra”.

Kiemelte, hogy közel 300 ezer családnak 1–5 millió forint közötti, 165 ezer családnak 5–10 millió forint közötti, 163 ezer családnak pedig 10–25 millió forint közötti, állampapírba elhelyezett megtakarítása van. „Magyarországon a középosztály erős, és azon dolgozunk, hogy még tovább erősödjön!” – zárta Facebook-bejegyzését Nagy Márton.

Erre költhetik a magyarok a pénzt

Mint írtuk, a Groupama Biztosító és az OTP Bank megbízásából már készült is egy reprezentatív kutatás arról, hogy a magyarok mibe fektetnék az állampapír kamatából származó pénzt.

Mint írták, a 16 és 75 év közti lakosság közel negyede számít idén állampapírból származó kifizetésre,

és a felmérés szerint a pénz 40 százalékát elköltenék, míg 60 százalékát félretennék vagy ismét befektetnék az érintettek.

Utóbbival kapcsolatban a relatív többség (48 százalék) ismét állampapírba tervezi befektetni a pénzt, de magas azok aránya is, akik különböző értékpapírokba (20 százalék) vagy éppen megtakarítási célú életbiztosításokba (10 százalék) fektetnék a pénzt. 23 százalék viszont készpénzben vagy folyószámlán hagyná a pénzét – ők az okok között a könnyű hozzáférhetőséget, az általuk ismert befektetések alacsony hozamát vagy a lekötött összegek idő előtti felbontásának hátrányait említették.

Akik elköltenék a pénzüket, azoknál első helyen az utazás (31 százalék) szerepel a tervek között, de előkelő helyre kerültek az ingatlannal kapcsolatos tervek is, legyen szó felújításról, hiteltörlesztésről vagy akár bútorvásárlásról (ingatlanvásárlásban konkrétan 19 százalék gondolkodik közülük). Ezek mellett az egészséggel kapcsolatos kiadások finanszírozása került még fel a dobogóra.