Új pénzeket adnak ki Magyarországon, ilyen címletekben találkozhatsz vele mostantól!

Új pénzeket adnak ki Magyarországon, ilyen címletekben találkozhatsz vele mostantól!

Új pénzeket adnak ki Magyarországon, ilyen címletekben találkozhatsz vele mostantól! Jókai Mór születésének 200. évfordulója alkalmából új pénzt készít a Magyar Pénzverő Zrt. Az emlékérme két címletben: 20 ezer és 3 ezer forintos változatban vásárolható meg.

Ma reggel 8 órától vásárolható meg kizárólag a Magyar Pénzverő Zrt. webshopjában a Jókai Mór emlékérme. A két címletben elérhető pénzérme csak online kapható, a webshopos értékesítésénél a pénzverde sorba állító rendszert alkalmaz.

Így néznek ki az új pénzérme címletei

A Jókai Mórra emlékező érme két változatban lesz elérhető. A 20 ezer forintos névértékű címlet ezüstből, a 3 ezer forintos pedig színesfémből készül. A Kovács Zoltán tervezte érméket 5-5 ezer darabban verik.

A pénzérme mindkét címletén Jókai Mór látható
A pénzérme mindkét címletén Jókai Mór láthatóMagyar Pénzverő Zrt.

Az egyik oldalon Jókai Mór látható, amint asztalánál ül, mellette az író születésének és halálának évszáma, alatta aláírásával. A másik oldalon az íves Magyarország felirat mellett a névérték kapott helyet, valamint Jókai Mór összes műveinek száz kötetes, úgynevezett nemzeti kiadásából az Aranyember gerince és előlapjának egy része. Mindkét éremváltozat széle recézett.

Legutóbb a Magyar Gyermekorvosok Társasága megalapításának 100. évfordulója alkalmából adtak ki emlékérmet. A 3000 forintos névértékű, színesfém pénz rendes forgalomba nem került. Az előlapon két szakkönyv és rajtuk egy fonendoszkóp látható, amely a társaság tudományos-gyógyító tevékenységére utal. Ezen az oldalon kapott helyet az érem névértékének jelölése, valamint a „MAGYARORSZÁG” felirat. Itt szerepel a verési évszám (2024) és a „BP.” verdejel is, valamint az egyik könyv gerincén Horváth Andrea iparművész mesterjegye. A hátoldalon a fő motívum egy csecsemőt vizsgáló doktornő és a társaság hivatalos emblémája. Az érme peremén a szervezet teljes neve, alatta a „100 ÉVE A GYERMEKEK GYÓGYÍTÁSÁÉRT” felirat olvasható.