Site icon News7.hu

Döntött a kormány! Így változik a nyugdíj 2026-ig, most jelentették be!

Döntött a kormány! Így változik a nyugdíj 2026-ig, most jelentették be!

Döntött a kormány! Így változik a nyugdíj 2026-ig, most jelentették be! A magyar kormány határozottan elutasítja az ellenzék által felvetett javaslatot, miszerint egyszeri nyugdíjemelést alkalmazzanak a legkisebb nyugdíjak esetében.

Friss hírek news7.hu

Az ellenzéki pártok, különösen a Demokratikus Koalíció képviselője, Gy. Németh Erzsébet, arra hivatkoztak, hogy mintegy félmillió nyugdíjas él a szegénységi küszöb alatt, és ezért szükség lenne a nyugdíjak emelésére.

Azonban a kormány álláspontja szerint a differenciált nyugdíjemelés sértené a nyugdíjrendszer biztosítási elvét.

Fónagy János, a kormány nevében parlamenti államtitkár, világosan kifejtette a kormány álláspontját, amely szerint a nyugdíjak emelése a biztosítási elv alapján történik, és a jelenlegi rendszer a keresetarányos, jövedelempótló ellátásra épít.

A biztosított személyek saját jogon válhatnak jogosulttá nyugdíjra, vagy elhalálozásukat követően hozzátartozóik jogosultak az ellátásra.

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy az ilyen típusú egyszeri emelés ellentétes lenne a biztosítási elvvel, hiszen az egyes nyugdíjas csoportok közötti eltérő mértékű emelés jövedelem-átcsoportosítást eredményezne, ami sértené a nyugdíjrendszer alapvető elveit.

Bár az ellenzék szerint sürgős szükség van a legkisebb nyugdíjak emelésére, Fónagy János rávilágított, hogy a kormány számára kiemelten fontos a nyugdíjak értékállóságának megőrzése, amelyet az inflációkövető emelés biztosít.

Kapcsolódó cikkek: Nyugdíjakról >>>

Ezzel párhuzamosan a kormány továbbra is biztosítja a szolidaritási elvet, amely lehetőséget ad arra, hogy a legalacsonyabb nyugdíjakban részesülők – indokolt esetben – méltányossági nyugdíjemelésben vagy egyszeri segélyben részesüljenek.

Az államtitkár elmondta, hogy az elmúlt évben a költségvetés alapján összesen 910,2 millió forintot fordítottak méltányossági nyugdíjemelésre, míg egyszeri segélyekre 614,3 millió forintot költöttek.

A kormány számára a nyugdíjrendszer stabilitása és fenntarthatósága kiemelt fontosságú, és a méltányossági nyugdíjemelésekkel, valamint egyszeri segélyekkel próbálnak enyhíteni az alacsony nyugdíjjal rendelkezők anyagi helyzetén.

A jövőbeli reformok és intézkedések az átláthatóság és a fenntarthatóság figyelembevételével fognak történni.

A kormány ezzel szemben az egyszeri nyugdíjemelés helyett a rendszer stabilitását és hosszú távú fenntarthatóságát tartja szem előtt, és az alacsony jövedelmű nyugdíjasok számára egyéb támogatásokkal kíván segíteni.

A vita tehát továbbra is folytatódni fog, és várható, hogy a kormány és az ellenzék között is éles ellentétek maradnak a jövőbeli nyugdíjpolitikát illetően.

Exit mobile version