Most kaptuk a hírt az euró bevezetéséről Magyarországon, 1 perce érkezett!

Most kaptuk a hírt az euró bevezetéséről Magyarországon, 1 perce érkezett!

Most kaptuk a hírt az euró bevezetéséről Magyarországon, 1 perce érkezett! Az alacsony infláció fenntartása elsőrendű, 3%-os inflációs célt határozott meg Varga Mihály, leendő MNB-elnök az országgyűlés gazdasági bizottsága előtti meghallgatásán. Leszögezte: a jegybank mérsékelni fogja a klasszikus működési feladatain kívüli tevékenységeit. Bemutatta leendő szűk stábját, akik csatlakoznak hozzá a Magyar Nemzeti Bankba.

( News7 Friss hírek )

A leendő MNB-elnök, Varga Mihály, aki pénzügyminiszteri pozíciójából kerül 2025. tavaszától a jegybank élére, ma az országgyűlés gazdasági bizottsága előtt ismertette terveit, illetve válaszolt a képviselők kérdéseire.A bizottság a meghallgatás végén 11 igen és 5 nem szavazat mellett támogatta Varga Mihály személyét az MNB elnöki pozíciójára. Varga ezt megelőzően beszélt arról, hogyan képzeli a kormány és az MNB együttműködését, mik a feltételei az euró bevezetésének, illetve folytatja-e elődje, Matolcsy György alternatív, az MNB klasszikus szerepfelfogástól eltérő működési feladatain kívüli tevékenységeit.Meghallgatásán a leendő MNB-elnök bemutatta, kik csatlakoznak majd hozzá az MNB vezetésében:




  • Banai Péter Benő, jelenlegi államháztartásért felelős államtitkár,
  • Kurali Zoltán, az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgatója és
  • Sipos-Tompa Levente, a Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgatója – írta meg a Portfolio.hu.

Varga Mihály a meghallgatáson bevezetőjében hangsúlyozta, hogy az alacsony infláció fenntartása a cél és fontos horgony marad a 3 százalékos inflációs cél. Leszögezte, a jegybank mérsékelni fogja a klasszikus működési feladatain kívüli tevékenységeit. Értékelése szerint a magyar gazdaság stabil. Azt is kijelentette, hogy kiszámítható, stabil árfolyamra van szükség a gazdaság növekedéséhez, illetve hogy a jegybank működése átlátható lesz.

Az euró bevezetésével kapcsolatban három dolgot emelt ki az Index tudósítása szerint:

  • jogi státusz – Magyarország vállalta az euró bevezetését, amikor az Európai Unióhoz csatlakozott.
  • a feltételrendszerek következő szintlépése stabilizálná a forintárfolyamot. Ezért a magyar gazdaságpolitikának törekednie kell arra, hogy a feltételeket a csatlakozáshoz teljesítse
  • a csatlakozásról csak a magyar gazdaságpolitika dönthet – a jegybank és a kormány együttesen.